Beşiktaş/İSTANBUL
ARA
Telefonla Ara
» YORUMLAR  

ARAÇ TANITIMI

Bu ders, aracın mekanik aksamının tanıtımını ve aracı nasıl hareket ettirip, nasıl durduracağınızı genel olarak kapsar.
Öncelikle araca binmeden aracın etrafı kontrol edilir, lastiklerde gözle görülecek inme var mı diye bakılır. 
Araca önden gelerek binilir, indikten sonra arkaya doğru yürünür. Bu size, seyir halindeki diğer trafiği görüp ona göre tedbir alabilme adına yardımcı olacaktır.
Aracınıza bindikten sonra, koltuk ve ayna ayarınızı kendi oturuş rahatlığınıza göre yapın ve emniyet kemerinizi taktıktan sonra aracınızı çalıştırın.
Bu derste; viteslerin yerlerinden tutun da, pedaller, silecekler ve cam temizliğinin nasıl yapılacağı, kalorifer ve klima sistemi, ışıkların nasıl yakılacağı, radyo-navigasyon(varsa) ve daha birçok konu etraflıca anlatılacak, bazı kısa sorularla feedback alınacaktır. Kullandığınız aracınızı tanımanız size sürüş emniyeti sağlayacaktır.
Ardından aracı hareket ettirme, vites büyütme ve vites küçültme ,emniyetli durdurma bu derste göreceğiniz uygulamalardır. Bazı durumlarda ders hocası direksiyon tarafına kendisi geçer ve bütün aşamaları anlatarak gösterir(Demo). 

SIK SORULAN SORULAR
Otomatik araç ile ders yapabilir miyim ?

Hem otomatik hemde manuel araçla ders yapma imkanı vardır. Araçlarımız çift pedallidir.

 

Dersleri nerede yapıyorsunuz ?

Bütün dersler akan trafikte yapılır, başlangıçta trafiğin yoğun olmadığı yerler seçilir. İleriki aşamalarda,İstanbul trafiğine adaptasyon adına, zorluk derecesi yüksek yerler, (otoyollar da buna dahil) seçilir.

Sürüş fobimi nasıl yenerim ?

Öncelikle ders aldığınız kişinin uzman olması gerekir. Uzman hocanızın ders esnasında komut ve talimatlarına uyun fobinizi yavaş yavaş yeneceksiniz.

Olası kaza durumunda ben sorumlu muyum ?

Hayır, olası bir kaza durumunda hiçbir maddi sorumluluğunuz yoktur.

Ne kadar ders almalıyım

Bu kişiden kişiye farklılık gösterir. Tavsiyemiz, kursiyerin kendine olan güvenini kazanmasıyla birlikte, kendisinin karar vermesidir.

Kendi aracımla ders yapabilir miyim ?

Elbette. Ama doğru olanın ilk dersin çift pedalli bir araçta yapılması, devamında hocanın tavsiyelerine uyulmasıdır.

 

Niçin sizi tercih edeyim ?

Bütün meslektaşlarımıza saygıyla birlikte, yurtdışında aldığım eğitimin ve yine derslerde yaptırdığım bütün uygulamaların, farklı ve daha öğretici olduğunu düşünüyorum.
Öğretme ve uygulatabilme konusunda yeterli tecrübeye sahibim. Bu konuda referansım çok, birçok ünlü isme ders verdim.

REFERANSLARIMIZ