Beşiktaş/İSTANBUL
ARA
Telefonla Ara
» YORUMLAR  

DİREKSİYON TUTUŞ VE ÇEVİRME

Düz yollarda seyrederken, sol elimiz (direksiyon simidi saat kabul edilirse) 9'un, sağ elimiz ise 3'ün üzerinde olmalıdır. 
Dönüşlerde ise, dönüş esnasında yapacağınız viraj yada kavisin durumuna göre, direksiyonu döndürmek gerekir. Bu iki şekilde yapılmaktadır. Birincisi; ''Doorgeef Methode'' diye adlandırılan çevirme biçimidir. Bu daha çok hafif virajlarda kullanılabilecek bir yöntemdir. İkincisi ise; ''Overpak Methode''dediğimiz, sağ-sol dönüşlerde ve keskin virajlarda yaptığımız direksiyon çevirme biçimidir. Ders esnasında uygulamalı olarak yaptığınızda aracınıza daha iyi hakimiyet sağladığınızı hemen göreceksiniz.

SIK SORULAN SORULAR
Otomatik araç ile ders yapabilir miyim ?

Hem otomatik hemde manuel araçla ders yapma imkanı vardır. Araçlarımız çift pedallidir.

 

Dersleri nerede yapıyorsunuz ?

Bütün dersler akan trafikte yapılır, başlangıçta trafiğin yoğun olmadığı yerler seçilir. İleriki aşamalarda,İstanbul trafiğine adaptasyon adına, zorluk derecesi yüksek yerler, (otoyollar da buna dahil) seçilir.

Sürüş fobimi nasıl yenerim ?

Öncelikle ders aldığınız kişinin uzman olması gerekir. Uzman hocanızın ders esnasında komut ve talimatlarına uyun fobinizi yavaş yavaş yeneceksiniz.

Olası kaza durumunda ben sorumlu muyum ?

Hayır, olası bir kaza durumunda hiçbir maddi sorumluluğunuz yoktur.

Ne kadar ders almalıyım

Bu kişiden kişiye farklılık gösterir. Tavsiyemiz, kursiyerin kendine olan güvenini kazanmasıyla birlikte, kendisinin karar vermesidir.

Kendi aracımla ders yapabilir miyim ?

Elbette. Ama doğru olanın ilk dersin çift pedalli bir araçta yapılması, devamında hocanın tavsiyelerine uyulmasıdır.

 

Niçin sizi tercih edeyim ?

Bütün meslektaşlarımıza saygıyla birlikte, yurtdışında aldığım eğitimin ve yine derslerde yaptırdığım bütün uygulamaların, farklı ve daha öğretici olduğunu düşünüyorum.
Öğretme ve uygulatabilme konusunda yeterli tecrübeye sahibim. Bu konuda referansım çok, birçok ünlü isme ders verdim.

REFERANSLARIMIZ